رای دادن به این مورد
(0 رای)

تاتو در واقع قرار گرفتن مواد رنگی با منشا خارجی به زیر پوست می باشد که انجام این کار را خالکوبی می نامند.
تاتو در افراد به دلایل مختلفی انجام می گیرد .به عنوان مثال رفتار های فرقه ای و مذهبی خاص ، در بعضی از افراد به خاطر عقیده خاص ، خالکوبی یا تاتو صورت می گیرد.
درصد زیادی از افراد هم به خاطر زیبایی تاتو انجام می دهند.
تاتو کاربرد های مختلفی دارد.گاهی تاتو تنها روش برای تزئین ، تنوع طلبی ، آرایش دائمی  یا نشان دهنده علاقه به عقیده ای خاص می باشد.اما در بعضی از افراد مانند کسانی که دچار نقایص مادرزادی هستند ، تاتو می تواند یک راه موثر برای پوشاندن آن باشد. پس نمی توان از نقش درمانی آن گذشت با این حال تاتو در ایران توسط پزشکان انجام نمی گیرد یا خیلی کم دیده می شود.
علاوه بر تاتو بدن ،تاتو لب ، ابرو ، چشم نیز انجام می شود
تاتو لب می تواند برای پوشاندن نقص ها نیز استفاده می شود علاوه بر مورد استفاده آن در زیبایی.
تاتو ابرو یک روش درمانی می باشد در افرادی که به دلایل مختلف ابرو های خود را از دست داده اند یا ابروهای کمی دارند و در زیبایی هم جایگاه خود را دارد.
تاتو چشم نیز علاوه بر نقش در زیبایی می تواند برای کمرنگ کردن نقائصی مانند افتادگی پلک و چشم و از بین بردن جراحت و … بکار می رود….
عوارض تاتو :
برای تاتو از سوزن های مخصوصی استفاده می شود که علاوه بر اینکه درد زیادی ایجاد می شود ، خونریزی زیادی نیز به همراه دارد.
بعد از تاتو اگر بهداشت فردی رعایت نشود نیز خطراتی را به دنبال دارد :
عفونت های پوستی : هنگام تاتوممکن است به صورت موضعی عفونت باکتریایی ایجاد شود که به صورت قرمزی ، تورم و حرارت در محل و همینطور خشکی نمایان می شود.
اختلالات پوستی : ممکن است در اطراف جوهر تاتو برآمدگی هایی ایجاد شود مخصوصا اگر رنگ آن قرمز باشد و ممکن است ایجاد زخم و التهاب کند .
آلودگی های خونی : بیماری های خطرناکی چون هپاتیت C،B،سل ،HIV که باعث ایدز می شود. در صورت آلوده بودن تجهیزات به خون فرد آلوده بوجود می آید.
با تاتو ابرو ،ابرو های تا به تای شما کاملا متقارن و به فرم دلخواه و متناسب با چهره می شود .
تاتو بدن برای پوشاندن جای بخیه ، سوختگی و دیگر نقائص بسیار موثر بوده و نقش درمانی دارد.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

خبرنامه

عضویت جهت دریافت اخبار و پیشنهادات شگفت انگیز

درباره کلینیک

کلینیک نسیم با بیش از یک دهه تجربه در زمینه پوست، مو، لیزر و لاغری هم اکنون یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز زیبایی در تهران می باشد.
این کلینیک با به کارگیری متخصصین پوست و مو و نیز کارشناسان تغذیه مجرب و همچنین در اختیار داشتن دستگاه ها و تجهیزات مدرن طبق استاندارد های FDA و وزارت بهداشت و درمان کشور تلاش دارد تا در محیطی آرام بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان خود ارائه دهد.
کلینیک همه روزه از ساعت 8:30 الی 20:00 دایر است و حتی روزهای جمعه و تعطیل نیز با هماهنگی قبلی آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان عزیز می باشد.