رای دادن به این مورد
(2 رای)
برداشتن خال - 5.0 out of 5 based on 2 votes

به سلول هایی که به طور نابجا در محلی غیر از محل اصلی و به تعداد زیاد تکثیر پیدا کرده و تجمع می یابند ، خال می گویند . در کل خال ها در جنس سلول سازنده با هم تفاوت دارند. اکثر خال ها از جنس سلول های ملانوسیت (رنگدانه ساز) هستند که در اثر تجمع آن ها بوجود می آیند. معمولا اندازه ای در حد یک نقطه یا چند سانتیمتر دارند.
اغلب این خال ها عارضه ای ندارند و بی خطر هستند و فقط از جنبه زیبایی مورد اهمیت هستند.
خال هایی که یک یا چند نمای غیر معمول داشته باشند ، دارای حاشیه نا منظم ، عدم تقارن یا اندازه بیشتر از ۷ میلیمتر داشته باشند را باید برداشت. همچنین خال هایی که در سنین بالا هم به رشد خود ادامه داده و تغییر شکل دهند را نیز باید برداشت.
در اینجا ذکر نکاتی در مورد برداشت خال حائز اهمیت است :
•      لکه ایجاد شده برای برداشتن خال کافی نیست بلکه سلول های حاشیه خال نیز وجود دارند که بی رنگند و در صورت عدم برداشت ، موجب عود خال می شوند. پس باید علاوه بر برداشت خال کمی از حاشیه دور آن هم برداشت.
•      بهترین روش برداشتن خال جراحی می باشد که باید توسط متخصصین این کار صورت بگیرد.
•      روش جراحی برای خال هایی با قطر کوچکتر از ۳ میلیمتر استفاده از پانچ می باشد وبرای خال های بزرگتر روش الیپس مناسب می باشد.
•      صورت نواحی مقعر و محدب دارد. گونه جز نواحی محدب صورت می باشد. برداشتن خال از نواحی مقعر صورت بهتر جواب داده و جوشگاه یا اسکاری باقی نمی گذارد.
•      در جراحی معمولا اسکار کوچک یا رد کم رنگی باقی خواهد ماند که معمولا از خود خال بهتر است.
•      روش های دیگر برای برداشتن خال استفاده از کوتر و لیزر می باشدو استفاده از لیزر معمولا برای خال های سطحی و ریز صورت می باشد. اینطور نیست که اگر از لیزر استفاده کنیم جای خال باقی نماند.
معمولا لیزر برای جوانسازی پوست ، رفع موهای زائد و برطرف کردن کک و مک گزینه خیلی خوبی می باشد اما برای برداشتن خال نمی توان به آن ارجعیت داد. اما اگر بعد از برداشتن خال جای آن باقی بماند ، برای برطرف کردن آن استفاده از لیزر بسیار مناسب می باشد.
برای خال های مادرزادی بهترین روش استفاده از جراحی می باشد. زیرا این خال ها عمق زیادی دارند. برای خال های ریز م سطحی بهترین گزینه استفاده از لزر و کوتر ( سوزاندن ) می باشد.
برداشتن خال عوارضی دارد. مثلا اگر در ناحیه گردن یا سینه باشد ، احتمال ایجاد گوشت اضافه وجود دارد که با رعایت نکات لازم که توسط پزشک مربوطه گفته می شود ، احتمال آن کم می شود.
با لیزر و کوتر قرمزی ایجاد می شود که از بین می رود. ممکن است که خال دوباره عود کند که باید دوباره به پزشک مراجعه کرد و جهت برداشتن دوباره آن اقدام کرد.
عود خال بستگی به عواملی مانند عمق خال و سن بیمار دارد که در سن زیر ۳۰ سال امکان عود خال بیشتر است چونکه خال ها سلول های فعالی دارد و در سن بالاتر از آن احتمال عود خیلی کمتر است.
لیزر نسبت به کوتر ( سوزاندن ) ارجع تر است زیرا گودی ناشی از آن خیلی کمتر است . می توان عمق بیشتری از خال را از بین برد بدون اینکه گودی ایجاد شود. همچنین خال های درون ابرو یا مژه هم با ظرافت کامل برداشته می شود بدون اینکه موهای آن منطقه آسیب ببینند.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

خبرنامه

عضویت جهت دریافت اخبار و پیشنهادات شگفت انگیز

درباره کلینیک

کلینیک نسیم با بیش از یک دهه تجربه در زمینه پوست، مو، لیزر و لاغری هم اکنون یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز زیبایی در تهران می باشد.
این کلینیک با به کارگیری متخصصین پوست و مو و نیز کارشناسان تغذیه مجرب و همچنین در اختیار داشتن دستگاه ها و تجهیزات مدرن طبق استاندارد های FDA و وزارت بهداشت و درمان کشور تلاش دارد تا در محیطی آرام بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان خود ارائه دهد.
کلینیک همه روزه از ساعت 8:30 الی 20:00 دایر است و حتی روزهای جمعه و تعطیل نیز با هماهنگی قبلی آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان عزیز می باشد.