رای دادن به این مورد
(1 رای)
جای جوش - 5.0 out of 5 based on 1 vote

باقی ماندن جای جوش روی صورت افراد خصوصا خانم های جوان موجب کم شدن اعتماد به نفس افراد شده به حدی که برای بهبود وضعیت خود دست به هر روشی می زنند و حاضرند که خطرات ناشی از آن ها را تحمل کنند تا جای جوش را از صورت خود بردارند.
از بین رفتن جای جوش نسبی می باشد و درمان آن بستگی دارد به نوع روش درمان ، میزان قدرت بازسازی پوست افراد و همچنین عمق و شدت جای جوش.
یکی از دلایل باقی ماندن جای جوش ، ژنتیکی می باشد که در افراد مختلف متفاوت می باشد که بعضی از افراد میزان بازسازی پوست ضعیفی دارند.
اگر جای جوش موجب فرورفتگی در پوست شود با هیچ روشی نمی توان به طور کامل آن را از بین برد و فقط توسط روش های جدید و پیشرفته می توان عمق آن را کم کرد و از شدت آن کاست اما به طور کامل برطرف نخواهد شد.
توجه به این نکته حائز اهمیت می باشد که از دست زدن به جوش های چرکی و فشار دادن آن ها باید پرهیز کرد زیرا موجب باقی ماندن جای آن ها می شود.
معمولا متخصصان تاکید در جلوگیری از ایجاد لک های جوش دارند و معتقدند که درمان خود جوش راحتتر از درمان لک های ناشی از آن می باشد.
اگر جای جوش به صورت لک های قرمز باشد ، نیاز به درمان ندارد و به مرور و با گذشت زمان از بین می روند.
اما برای لک های قهوه ای می توان از لیزر استفاده کرد و در صورتی که لک ها تیره و قهوه ای باشند ، روش پیلینگ های پوستی و لایه برداری نیز مناسب می باشند.
میکرودرم ابریژن نیز یک روش درمانی فیزیکی می باشد که برای از بین بردن جای جوش و لک ها و … از آن استفاده می شود. برای از بین بردن جای جوش های عمیق مواردی که اهمیت دارند ، روش مورد استفاده در درمان و همچنین میزان قابلیت بازسازی پوست فرد اهمیت دارد.
روش های مورد استفاده برای برداشتن جای جوش شامل موارد زیر می باشد.
لیزر یک روش غیر تهاجمی می باشد که قرمزی بر جا نمی گذارد
روش دیگر مانند پانچ یا بریدن و برآمده کردن جای جوش نیز برای پرکردن و کمرنگ کردن جای جوش موثر می باشد.
همچنین می توانیم از انواع فیلر ها و پرکننده ها طبیعی و مصنوعی مانند چربی و انواع ژل ها استفاده کنیم که این روش نسبتا رایج می باشد اما بدلیل عوارضی که ایجاد می کند ، توصیه نمی شود.
روش مورد استفاده دیگر درم ابریژن می باشد که نحوه عمل این دستگاه سایش پوست می باشد. به این صورت لایه روی پوست ساییده شده و لایه زیری آن که صاف تر و شفاف تر است ، جایگزین لایه ای که ناصاف است و اسکار دارد ، می شود.
باید توجه داشت که قرمزی ناشی از این روش ممکن است تا چند ماه طول بکشد و باید از آن مراقبت به عمل بیاید تا اسکار یا لکه باقی نگذارد.
میکرودرم ابریژن یک روش میکرونی برای سایش پوست می باشد که توسط کریستال های ریزکه با سرعت بسیار بالا روی پوست میچرخند ، لایه سطحی پوست یا همان اپیدرم را می ساید و در حین سایش اسکار ها ،زخم ها و لک های روی پوست را نیز می ساید که یک روش مناسب برای از بین بردن جای جوش می باشد.
اما بهترن روش ممکن برای از بین بردن جای جوش ، استفاده از لیزر های کم تهاجمی می باشد که قرمزی و التهاب ناشی از آن کم است.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

خبرنامه

عضویت جهت دریافت اخبار و پیشنهادات شگفت انگیز

درباره کلینیک

کلینیک نسیم با بیش از یک دهه تجربه در زمینه پوست، مو، لیزر و لاغری هم اکنون یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز زیبایی در تهران می باشد.
این کلینیک با به کارگیری متخصصین پوست و مو و نیز کارشناسان تغذیه مجرب و همچنین در اختیار داشتن دستگاه ها و تجهیزات مدرن طبق استاندارد های FDA و وزارت بهداشت و درمان کشور تلاش دارد تا در محیطی آرام بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان خود ارائه دهد.
کلینیک همه روزه از ساعت 8:30 الی 20:00 دایر است و حتی روزهای جمعه و تعطیل نیز با هماهنگی قبلی آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان عزیز می باشد.