رای دادن به این مورد
(0 رای)

تاتو یا آرایش دائم در قدیم به عنوان یک رسم در میان فرهنگ ها و ملل مختلف به حساب می آمد که امروزه در میان افراد به عنوان مد تلقی می شود. تاتو یا آرایش دائم چشم ، ابرو یا لب و همینطور ترسیم نقش های مختلف روی بدن افراد ، امروزه بسیار پرطرفدار شده است.
بعضی از افراد برای مطرح کردن خود و افرادی هم برای زیباتر شدن خود تاتو انجام می دهند. باید به این نکته توجه داشته باشیم که تاتو به راحتی در مدت کوتاه قابل انجام است اما برای پاک کردن آن از روی پوست باید مدت زیاد و سختی زیادی را تحمل کرد. پس بهتر است که قبل از انجام تاتو در مورد آن به خوبی تحقیق کرده و تصمیم درست را بگیرید.
تاتو در واقع کاشتن رنگدانه ها در پوست می باشد که موجب ایجاد یک طرح یا نشانه دائمی می شود. دستگاه تاتو شامل یک سوزن ۱ میلیمتری می باشد که به سر یک ابزار دستی برقی متصل می شود که این دستگاه مانند چرخ خیاطی سوزن را با سرعت وارد پوست کرده و در این حین رنگدانه ها را وارد پوست می کند و طرح مورد نظر حاصل می شود.
پوست شامل لایه اپیدرم  و درم می باشد . اپیدرم لایه رویی پوست بوده و شامل سلول های مرده می باشد اما لایه درم ثابت می باشد.
رنگدانه های تاتو توسط سوزن بهه لایه درم پوست وارد می شود . به همین دلیل پایدار مانده و پاک نمی شود. در صورتیکه اگر به اپیدرم وارد می شد به دلیل اینکه سلول ها مرده هستند ، به راحتی از روی پوست پاک می شدند.
در ۲۴ ساعت اول پس از انجام تاتو ممکن است از منطقه تاتو خون تراوش کند .
بعد از انجام تاتو قرمزی و تورم دیده می شود.
خروج مایع زرد رنگ و شفاف از محل تاتو به مدت چند روز طبیعی می باشد
تاتو ممکن است همراه با درد یا برای بعضی از افراد بدون درد باشد.
مراقبت های بعد از انجام تاتو  :
بعد از انجام تاتو بهتر است که به محل آن پماد آنتی بیوتیک زده شود تا از ایجاد عفونت پوستی جلوگیری شود.
از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و شنا کردن باید پرهیز شود و حد الامکان نباید روی آن پوشانده شود.
بعد از انجام تاتو به مدت ۲ الی ۱۲ ساعت محل آن را توسط بانداژ بپوشانید و محل تاتو باید روزی ۲ بار با صابون آنتی باکتریال شسته شود و بعد از خشک کردن ، محل تاتو را مرطوب نگه دارید

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

خبرنامه

عضویت جهت دریافت اخبار و پیشنهادات شگفت انگیز

درباره کلینیک

کلینیک نسیم با بیش از یک دهه تجربه در زمینه پوست، مو، لیزر و لاغری هم اکنون یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز زیبایی در تهران می باشد.
این کلینیک با به کارگیری متخصصین پوست و مو و نیز کارشناسان تغذیه مجرب و همچنین در اختیار داشتن دستگاه ها و تجهیزات مدرن طبق استاندارد های FDA و وزارت بهداشت و درمان کشور تلاش دارد تا در محیطی آرام بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان خود ارائه دهد.
کلینیک همه روزه از ساعت 8:30 الی 20:00 دایر است و حتی روزهای جمعه و تعطیل نیز با هماهنگی قبلی آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان عزیز می باشد.