بیست پیشنهاد مناسب برای لاغری(قسمت ۲)

نوشته شده توسط  اولین نفری باشید که نظر میدهید!
منتشر شده در تغذیه و رژیم درمانی
رای دادن به این مورد
(0 رای)

در غذا خوردنتا ن وقفه بیندازید؛ اغلب افراد هنگامی که چنگال را برای چند دقیقه کنار می گذارند، به طور طبیعی “وقفه غذا خوردن” دارند، در این لحظه منتظر بمانید و لقمه دیگری بر ندارید. و شروع به مکالمه با اطرافیان کنید و ازمکالمه با آنها لذت ببرید. این پیامی پنهانی است که سیر شده اید اما پر خوری نکرده اید.
۲-  از بشقاب کوچک استفاده کنید؛ پژوهشگران پس از آزمایش گروهی از افراد دریافتند آنهایی که از بشقاب های بزرگ تری استفاده می کنند غذای بیشتری بر می دارند و می خورند. با کوچک کردن بشقاب یا کاسه غذا یتان می توانید روزانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ کالری از میزان کالری دریافتی تان کم کنید و در یک سال ۵ تا ۱۰ کیلوگرم وزنتان را کم کنید. در آزمایشی که ذکر شد، هیچ کدام از افراد مورد بررسی احساس گرسنگی نمی کردند و حتی متوجه این فریب چشمی که روزی ۲۰۰ کالری از دریافت روزانه شان کم می کرد نشده بودند.
۳-  در رستوران احتیاط کنید؛ غذاهای رستوران از لحا ظ چاق کننده بودن زبانزد هستند. این موضوع را هنگام غذا خوردن در نظر بگیرید تا میزان خوردنتان را تحت کنترل داشته باشید:
پیش غذا را به عنوان غذای اصلی سفارش دهید.
از بشقاب کودکان استفاده کنید.
پیش غذا را با دوست تان تقسیم کنید.
نیمی از پرس غذا را پیش از اورده شدن سر میز در ظرف یک بار مصرف بگیرید.
۴-  یک پرس کوچک تر سفارش دهید؛ عادت اصلی افراد لاغر اندام این است که اندازه پرس های غذایی شان در هر وعده غذایی در۵ روز در هفته کوچک است. افراد”همیشه لاغر اندام” این کار را انجام می دهند و به طور موفقی وزنشان را کم می کنند. پس از این که چند بار پرس غذا یتان را اندازه گرفتید، این عادت به صورت خودکار در خواهد آمد. در مورد غذا های حا ضری هم بسته های کوچک تری انتخاب کنید و ظرف های سرو غذا را دور از میز نگه دارید.
۵-  از لیوان های باریک و بلند استفاده کنید؛ به جای استفاده از لیوان کوتاه وپهن از لیوان بلند وباریک استفاده شود تا دریافت کالری تان از راه مصرف نوشید نی ها کاهش یابد. با این کار۲۵ تا ۳۰ درصد کالری کمتری از راه نوشیدن آب میوه، نو شا به های گاز دار، یا سایر نوشیدنی ها دریافت خواهید کرد. پژوهشگران در دانشگاه کورنل نشان دادند که افراد درون لیوان های پهن وکوتاه نوشیدنی بیشتری می ریزند.
۶- بیشتر بخوابید؛ پژوهشگران دانشگاه میشیگا ن می گویند یک ساعت خوابیدن بیشتر در شب می تواند در فردی که روزانه ۲۵۰۰ کالری از راه غذا دریافت می کند، کمک کند حدود ۷ کیلوگرم در سال وزن کم کند، به گفته آنها با جایگزین کردن خوابیدن با عادت های نا سالمی مانند خوردن غذا های حاضری، می توانید تا ۶ درصد از کالری دریافتی تان را کم کنید؛ البته این میزان می تواند با توجه به افراد گونا گون متفا وت باشد. خواب به روشی دیگر هم به کاهش وزن کمک می کند. شواهدی وجود دارد که کم خوابی اشتها را تحریک می کند و باعث می شود شما به طور غیر عادی گرسنه شوید.
۷- از یوگا کمک بگیرید؛ اخیرا بررسی ها نشان داده است افرادی که یوگا انجام می دهند نسبت به افراد دیگروزن کمتری دارند، اما علت چیست؟ به نظر می رسد تمرین های منظم یوگا باعث می شود فرد هنگام خوردن احتیاط بیشتری از خود نشان دهد.به عنوان مثال این افراد متوجه مقدار زیاد غذای سرو شده در رستوران می شوند و فقط تا حدی غذا می خورند که آنها را سیر کند. پژوهشگران معتقدند خود آگاهی آرام بخشی که این افراد با تمرین های یوگا به دست آورده اند، ممکن اسن مانع از خوردن بیش از حد غذا به وسیله آنها شود.
۸-  به لباس های قدیمی تان سر بزنید؛ لباس، شلوار، دامن یا کتی را که مربوط به دوران لاغری تان است، جلوی چشمتان نگه دارید. این کار شما باعث می شود پاداشی را که با کم کردن وزن دریافت می کنید، ببینید و انگیزه بیشتری پیدا کنید. لباسی را انتخاب کنید که خیلی با سایز فعلی تان تفاوت نداشته باشدتا در مدت نسبتا کوتاهی به نتیجه ای که جلوی چشمتان است، برسید.
۹- کالری بیشتری بسوزانید تا ۲۱ درصد؛ با سوزاندن ۱۰۰ درصد کالری اضافی در روزمی توانید بدون رژیم گرفتن در سال ۵ کیلوگرم وزن کم کنید؛
یک مایل (۱۰۶ کیلومتر) را در مدت ۲۰ دقیقه پیاده بروید.
۲۰ دقیقه گیاهان و علف های هرز باغچه را بیرون بکشید.
۲۰ دقیقه چمن زنی کنید.
۳۰ دقیقه خانه را تمیز کنید.
۱۰ دقیقه دوی آرام انجام دهید.
۱۰-  در آخر جشن بگیرید؛ زمانی که توانستید عادت خوردن نوشابه را کنار بگذارید یا یک روز را بدون پر خوری پشت سربگذارید، از خودتان قدر دانی کنید. شما به هدف دستیابی به سبک زندگی سالمی که به شما کمک می کند بدون گرفتن رژیمهای سخت وزن کم کنید، نزدیک تر شده اید.
پاداشی که به خودتان می دهید، می تواند تلفن کردن به یک دوست و دیدن او، خریدن یک لباس نو یا مانیکور کردن ناخن هایتان باشد یا گاهی هم خوردن یک برش کوچک کیک.

مشاهده 3748 مرتبه آخرین بروز رسانی دوشنبه, 25 اسفند 1393 10:39

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

خبرنامه

عضویت جهت دریافت اخبار و پیشنهادات شگفت انگیز

درباره کلینیک

کلینیک نسیم با بیش از یک دهه تجربه در زمینه پوست، مو، لیزر و لاغری هم اکنون یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز زیبایی در تهران می باشد.
این کلینیک با به کارگیری متخصصین پوست و مو و نیز کارشناسان تغذیه مجرب و همچنین در اختیار داشتن دستگاه ها و تجهیزات مدرن طبق استاندارد های FDA و وزارت بهداشت و درمان کشور تلاش دارد تا در محیطی آرام بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان خود ارائه دهد.
کلینیک همه روزه از ساعت 8:30 الی 20:00 دایر است و حتی روزهای جمعه و تعطیل نیز با هماهنگی قبلی آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان عزیز می باشد.